You are here
Stěhování se musí dobře naplánovat   

Stěhování se musí dobře naplánovat

Když přijde na řadu stěhování kanceláře či bytu, potřebujete dobrý plán. V případě žen se většinou vyplatí pronajmutí služeb profesionálů, kteří dovedou všechno potřebné obstarat. Levné stěhování Praha nabízí přijatelné ceny za precizně odvedenou práci. Ovšem i tak můžete udělat celou řadu věcí.

Stanovte si vhodný termín

Stěhování kanceláří i bytů by se mělo dobře naplánovat. Dostatečnou dobu předem si stanovte termín, na který si zkuste sehnat stěhovací firmu. Řada lidí by ráda všechno stihla během jediného víkendu, ale to většinou nebývá moc reálné. Stěhování totiž běžně zabere nejméně pět dnů. Počítáme do toho ale kompletní celou přípravu, balení a úklid a třídění v novém bytě. Pokud tedy máte možnost, vezměte si na stěhování dovolenou.

O víkendy a svátky navíc bývá největší zájem, takže tyto termíny jsou na dlouhou dobu dopředu zamluvené. Ovšem ještě před samotným stěhováním se vyplatí protřídit všechny věci, co máte doma. Zbytečnosti se totiž nevyplatí stěhovat. Firma stěhování kanceláří Praha si sice neúčtuje horentní sumy, přesto se stěhování nadbytečných předmětů naprosto nevyplatí. Třeba můžete projít šatník a vyhodit některé starší modely, které už na sebe pravděpodobně nevezmete.

Řada věcí se stěhovat nemusí

Když už se skutečně rozhodnete probrat věci, které se s Vámi stěhovat nebudou, využijete služeb sběrných dvorů. Levné stěhování Praha klidně obstará i odvoz starých věcí do sběrného dvora. Ovšem některé věci nemusíte vyhazovat, protože se dají využít i jinde. Tak třeba můžete oslovit psí útulky, jestli se jim nehodí starý koberec, polštáře nebo deky. Staré oblečení se dá odnést na charitu nebo do speciálních kontejnerů na textil.

Samozřejmě tam nenoste šaty, které by nebylo možné použít. To však není všechno, takže dále. Veškeré křehké předměty zabalte do bublinkové fólie, starých novin nebo je dejte do krabice vystlané nastříhanými proužky papíru či novin. Koberce a čalouněné předměty zase zabalte do stretch fólií, díky čemuž zabráníte pronikání vlhka. Pozor si dávejte i na drobné části, takže třeba šroubky z poliček a skříní dejte do pytlíku, který zalepte a poznačte si, co se v něm nachází a k čemu součástky patří. Předejdete tím řadě nepříjemností.

 

Related posts