Rodina 

Tip na dovolenou: nádherný historický Pavlov v penzionu s dětmi

Když dáváte přednost tuzemské dovolené, máte rádi přírodu, chcete si užít pohyb i relaxovat a není vám cizí dobré jídlo a především skvělé víno, nenecháte si tento tip ujít a vyrazíte za zážitky. Je jen na vás, jestli na rodičovskou dovolenou ve dvou, nebo s sebou vezmete i děti. Zábavy a zážitků bude pro každého dost.

Historie, skvostné víno a mnoho sportovního vyžití

Pavlov je jednou z nejstarších vinařských obcí. V 15. století byl dokonce největší vinařskou obcí mikulovského panství. Leží na území CHKO Pálava, nedaleko je třetí Novomlýnská nádrž. Obec uchvacuje svou jedinečnou historickou a vinařskou atmosférou. Její chloubou je náves s řadou selských gruntů a 19 vinařských domů se sklepy a barokními štíty. Je to okouzlující místo, které vybízí k toulkám za vínem.

Ubytování v penzionu nebo apartmánu

Když se rozhodnete vyrazit, je lepší si ubytování Pavlov rezervovat s dostatečným předstihem. Dobrou volbou pro rodiče, kteří si potřebují od svých povinností odpočinout, i rodiny s dětmi je Pension a restaurant FLORIÁN. Stojí v okrajové části obce a nabízí levné ubytování Pavlov s celkovou kapacitou 21 lůžek. Má 5 pokojů a jeden apartmán. Pokoje mají vlastní sociální zařízení a každé lůžko má zdravotní matraci. Je výhodou, že na patře mají hosté k dispozici mikrovlnou troubu a varnou konvici. Je dokonce možné zapůjčit i nádobí z místní restaurace.

Cesta za vínem začíná v penzionu

Když se vám nebude chtít pachtit s vlastním jídlem, není to problém. Přímo v penzionu je restaurace s vinárnou. Zde můžete ochutnat místní vína, a to i při řízené degustaci. Potěší bohatý výběr jídelního lístku. Jen namátkou vybíráme: kachní játra na cibulce, smažené tvarůžky, vepřová panenka se šípkovou omáčkou…

Nejkrásnější místa v docházkové vzdálenosti

A když zatoužíte po pohybu, stačí vyrazit s batohem na zádech nebo na kole (v penzionu je k dispozici i uzamykatelná kolárna). Dominanta kraje – Zřícenina hradu Děvičky je vzdálena jen 1,4 km, na břeh nádrže dojdete asi za 25 minut, jen 16 minut chůze je vzdálen Archeopark. Okolí křižují stezky pro pěší i cyklisty, například Vinařská NS Mikulov. Tak kdy vyrazíte za moravskými zážitky?

Related posts

  • Irena Strapová

    Dobrý den. My právě chtěli jen do Řecka https://sbalaval.cz/recko/200000186-sissi-bay-hotel-spa.html ale nevypadá to moc nadějně. Jakou destinaci byste ještě doporučili?

  • František P.

    Hezký den! Děkuji za super tip. Pálavu s manželkou milujeme, a to hlavně jejich užasné víno. Ale samozřejmě i výlety a přírodu. Mě se moc líbí, že v Pavlově mají k ubytování v rámci pensionu i super restauraci https://www.pensionflorian.cz/restaurace/ dokonce v ní pořádají i různé akce jako třeba cimbálovou muziku a podobně, což vždycky pravou moravskou atmosféru krásně podpoří.

  • tully601

    Krásný článek! Jižní Morava je skvělá a Pavlov jsme zrovna letos navštívili. Líbila se nám možnost procestovat okolí na kole a přitom si užít výlety a vinné oblasti. Je to cyklistický ráj a těším se jak znovu sem zavítáme. Kdyby někdo potřeboval radu, jak se vybavit na kolo, doporučuji cyklodíly Nexelo https://www.cyklosvec.cz/nexelo . My zde pořídili vše potřebné před dovolenou.