Bydlení a zahrada Rodina 

Tipy jak si ušetřit starosti v domácnosti plné dětí

Skloubit péči o děti se starostí o domácnost, může být někdy pořádně náročné. Trošku si ulehčete ze svých povinností. Vždy, když vybíráte něco do domu, nemyslete jen na to, kolik to stojí, ale také na to, jakou starostlivost to bude vyžadovat, jak moc to bude třeba udržovat a podobně. Co vám s údržbou domácnosti rozhodně určitě pomůže?

Robotický vysavač do bytu jako stvořený

Robotické vysavače jsou na trhu už nějaký ten rok. Za tu dobu se v mnohém zlepšily. Zvýšila sa jejich výdrž, sací schopnost či „inteligence.” Nemusíte se ho bát ani v rodině s dětmi. Ty mají z robotického vysavače vždy obrovskou radost a budou ho brát jako dalšího člena rodiny.

Při výběru si dejte pozor na to, na jak velkou plochu je robotický vysavač určený, co všechno umí, jak dlouho mu vydrží baterie, zda jde ovládat na dálku, jaké má vybavení a zda případně slouží i jako robotický mop.

Robotický vysavač vám pomůže s úklidem. Zdroj: Bigstockphoto

Nejvíce ho využijete v bytě nebo v jednopodlažním domě. V poschodovém domě či mezonetu už budete potřebovat dva anebo ten jeden využívat jenom na nejpoužívanější část domu, kterou je většinou kuchyň a obývák.

Digestoř, která se snadno čistí

Znáte to, máte krásnou, čistou kuchyň, ale tu digestoř ne, a ne umýt tak, aby byla zase jako nová. Pří výběru digestoře proto myslete na to, že se má dobře omývat, a to i její filtry, které většinou nevidíte, ale které jednou za čas musíte umýt nebo vyměnit.

Pokud máte vařič u stěny, můžete volit vestavnou nebo nástěnnou digestoř. Nad ostrůvek zas patří speciální ostrůvková digestoř. Ať už si ale vybíráte digestoř s odtahem nebo s recirkulací, která vzduchu jenom pročistí, vždy se u prodejce informujte, jak se mění filtry a zda se dají snadno čistit nebo sehnat nové. Filtry z moderních digestoří by mělo být možné jednoduše vyměnit anebo umýt v myčce na nádobí.

Omyvatelné a odolné povrchy

Pokaždé, když něco kupujete nebo plánujete do domácnosti, zjistěte si, z jakého je to materiálu, a jak se to bude udržovat.

Chcete mít doma dřevěnou podlahu? Dřevo dokáže být vážně nádherné. Myslete ale na to, že malé děti jsou pro dřevěnou podlahu jednoduše zkáza – oděrky, škrábance, mastné fleky… Výhodou je, že pokud máte kvalitní dřevo, podlaha jde do určité míry jednou za čas ošetřit a cca jednou za deset let přebrousit. Stojí to ale dost peněz a v domě plném lidí je dost těžké něco takového zorganizovat. Nebyly by tedy pro vás lepší odolné dlaždice nebo moderní litá podlaha?

Při výběru nejrůznějších povrchů do domácnosti se zamyslete nad tím, jak se budou udržovat, nebo jak budou odolné. Zdroj: Bigstockphoto

To samé platí například o nábytku. Chcete mít na kuchyni krásné lakované povrchy? Stačí jedna vydařená trefa vláčkem do dvířek a neštěstí v podobě odlouplého laku je na světě. Pokud chcete mít klid, volte raději moderní odolné laminátové povrchy, nebo takovou úpravu dřeva, která vydrží.

A nezapomeňte, snadněji se vám budou umývat hladké povrchy, které se nezanáší špínou. Jako unavený rodič to určitě oceníte nejen v kuchyni, ale i v koupelně, na záchodě, vlastně v celém bytě.

Related posts

  • Magda Horká

    Všechno tohle jsem vyzkoušela a řeknu vám, je to opravdu ulehčení práce. Co snad ale nejvíce zabírá na naši malou neposedu je kosmetický kufřík, který dostala k Vánocům. Myslela jsem, že to bude jedna z věcí, kterou hned odkopne. No ani nápad! Vždycky, když potřebuju pozametat, uvařit nebo si jen dát dvojku bílého, je to moje volba číslo jedna. Jestli máte doma fintící se princeznu, jednoznačně doporučuji. http://www.rajnehtu.cz/kosmeticke-kufriky/