You are here
Trápí vás bolesti? Zkontrolujte svoji obuv!  

Trápí vás bolesti? Zkontrolujte svoji obuv!

Málokdo si uvědomuje, že zvolená obuv rozhoduje nejen o zdravém vývoji nohou, ale i prožívaných bolestech. Často mohou bolesti zad, kloubů ale i stres nebo nespavost souviset se špatným výběrem obuvi. Nikdy nepodceňujte kvalitu svých bot a více se zaměřte na zdravotní prvky, které vám pomohou předcházet zdravotním komplikacím a zároveň vás zbaví mnoha zdrojů bolesti.

Zbystřete pokaždé, když vybíráte domácí, pracovní, vycházkové i turistické boty.

Zdravotní obuv znamená změnu k lepšímu

Pokud dlouhodobě užíváte nekvalitní obuv, netrpí jen vaše nohy, ale především kyčle, kolena a páteř. Kvalitní zdravotní obuv přitom dokáže tlumit nárazy a tím snížit zatížení bolestivých center vašeho těla. Nohy jsou jednou z nejvíce namáhaných částí těla. Čím déle během dne stojíte na nohou nebo chodíte, tím více byste měli pomýšlet na „dobré obutí“. Nezapomínejte ani na své děti, jejichž nohy jsou ve vývoji a kvalitní obuv u nich pomáhá předcházet růstovým deformacím, plochým nohám a bolestem během dospívání.

zdravotní obuv Suecos orange
zdravotní obuv Suecos

Jak poznat kvalitu?

Aby splňovala podmínky potřebné k péči o vaše nohy, měla by mít odpružený systém podrážek, který ztlumí nárazy při chůzi nebo běhu. Zdravotnická obuv má navíc anatomický tvar, který lépe obepne nohu, přizpůsobí se jejímu tvaru a nezpůsobuje oděrky nebo otlačeniny. Samozřejmostí je i antibakteriální úprava, která se stará o zachování zdraví pokožky vašich nohou a předchází plísním či jiným komplikacím.

Design je stejně důležitý

Ani po designové stránce obuv nezaostává za nejmodernějšími modely. Elegantní zdravotní obuv dámská i pánská obsahuje mnoho zajímavě pojatých kolekcí. Oproti dřívějšku si můžete vybrat z velkého počtu druhů obuvi přizpůsobené typu zatížení. Volit můžete ze sportovní, pracovní, domácí nebo vycházkové boty v různých barvách a stylech. Ve zdravotně upravených botách jste navíc nuceni držet při chůzi správný postoj těla, což zabraňuje bolesti zad a kloubů, ale také zlepšuje celkový dojem vašeho okolí.

Related posts