You are here
Učíme se zavařovat – hotovo můžete mít i za 20 minut!  

Učíme se zavařovat – hotovo můžete mít i za 20 minut!

malinovy dzemZavařovací sezóna se blíží, takže je nejvyšší čas se řádně připravit. Pokud si letos chcete zkusit vyrobit domácí marmelády, určitě doporučujeme. Chutnají mnohem lépe, než ty kupované. Bojíte se, že zavařování nezvládnete? Vůbec nemusíte. S naším návodem to totiž zvládnete i za méně než 20 minut a pozor – se zárukou úspěchu a skvělé chuti.

Na starý způsob zapomeňte

Klasické zavařování je poměrně složitý proces. Nejhorší je, že výsledek může být negativně ovlivněn mnoha faktory. Zkáza může nastat hlavně kvůli nevhodně zvolenému receptu a často je na vině také nedokonalé ohlídání teploty při samotném procesu zavařování. Navíc je to zdlouhavý proces, který vám zabere třeba i celý den. Na klasické postupy raději pro tuto chvíli zapomeňte.

My jsme zapátrali za vás a našli postup, který vám ušetří čas i námahu.

Na českém trhu s kuchyňskými spotřebiči se totiž objevila novinka v podobě robota Thermomix® TM5, pomocí kterého je příprava domácích marmelád opravdu super jednoduchá.

thermomix tresne

Posuďte sami:

Pro výrobu 4 porcí malinové marmelády budete potřebovat: 1kg malin a 1 kg želírovacího cukru.

Postup:

  1. Maliny omyjte.
  2. Vložte je do mixovací nádoby, zapněte stupeň 5 a mixujte cca 5 vteřin.
  3. K malinám přidejte cukr, zapněte režim vaření a vařte 14 minut při teplotě 100°C.
  4. Vzniklou hmotu přendejte do připravených sklenic.
  5. Sklenice pečlivě uzavřete, postavte na víčko a nechte vyhladnout.
  6. Máte hotovo.

malinovy dzem

Díky takovému postupu ušetříte spoustu času, vlastně stačí počkat jen na zvukový signál a poté směs přendat do sklenic. Super je, že používáte jen jeden přístroj, takže k kuchyni nevzniká nepořádek.

TIP: Při dodržení stejného poměru si lehce připravíte lahodnou marmeládu i z jiných druhů ovoce. Použít se dají borůvky, jablka, třešně, višně, hrušky aj. Nebojte se ani exotického ovoce – skvěle chutná marmeláda z ananasu či manga. Zkoušejte také ovoce kombinovat.

Related posts