You are here
V Praze proběhne největší setkání dětí ze zkumavky na světě  

V Praze proběhne největší setkání dětí ze zkumavky na světě

Stále více partnerů řeší problémy při početí dítěte, v dnešní době se jedná již o každý pátý pár. Nejčastějším řešením problémů je podstoupení umělého oplodnění tzv. IVF.

„Dětí ze zkumavky“ se jen v České republice ročně narodí několik tisíc. Klinika ISCARE pro tyto děti s rodiči pořádá pravidelně setkání. V minulosti se dokonce podařilo překonat světový rekord, jenž do té doby držela Čína.

Setkání se bude konat v sobotu 2. září v Divoké Šárce na koupališti Džbán a bude v pohádkovém duchu. Start je plánován na 9:30. Letošní ročník bude v duchu pohádek a večerníčků. Na akci se tak budete moc potkat s ledovou královnou, vílami a dalšími postavičkami. Vystoupí dětská pěvecko-taneční hudební skupina Lollipopz. Pro děti je připraven pohádkový svět plný disciplín, malování na obličej a zábavný doprovodný program.

Pomoc se založením rodiny neplodným párům už pro nás na klinice dávno není jen zaměstnáním. Být svědkem toho, jak „naše“ děti rostou, sílí a dospívají je k nezaplacení. Možná i díky tomu máme velmi vysokou úspěšnost zákroků/léčby,“ říká MUDr. Jaroslav Hulvert, primář IVF oddělení klinického centra ISCARE.

 

 

Related posts