You are here
Vánoční inspirace aneb proč se koloběžka zařadí mezi TOP dárky pro vaše dítě?   

Vánoční inspirace aneb proč se koloběžka zařadí mezi TOP dárky pro vaše dítě?

Zábava na každý den, možnost se zdokonalovat a vymýšlet nové triky, zlepšení fyzické kondice i koordinace a navíc společný koníček, který si se svým dítětem budete užívat. Koloběžky toho nabízí ještě mnohem více, pro dospělého třeba i perfektní druh cvičení, které pomáhá formovat postavu snů. Nové koloběžky pro každého člena rodiny může přinést třeba Ježíšek. Proč by to určitě měl udělat?

Zábava, hubnutí a další důvody, proč koupit koloběžku

Jízda na koloběžce představuje kreativní zábavu. Stačí si dobře osvojit techniku jízdy a zanedlouho se děti pustí do náročnějších triků. V ČR se komunita vyznavačů jízdy na koloběžce rozrůstá a každoročně se koná celá řada závodů, do kterých se může zapojit de facto každý. Jízda je současně super pohyb, který zapojuje hned několik svalů, v největší míře lýtka, stehna a hýždě, také zádové svalstvo a „zabrat“ dostává i břicho. Když k tomu přidáte rychlou tepovou frekvenci, dostanete ideální sport pro hubnutí i tvarování postavy.

Vyberte správný druh

Pořídit dětskou koloběžku není jen tak. Existuje několik druhů, liší se typem konstrukce. Do města, kde se jezdí většinou po rovném povrchu, stačí koloběžka s umělohmotnými kolečky. Do náročnějšího terénu jsou lepší kolečka nafukovací, která se lépe přizpůsobují terénu a minimalizují otřesy.

Víte, že vaše dítě ji bude chtít nosit všude s sebou? Ideální variantou je skládací koloběžka. A pokud se v dítěti začne rozvíjet skrytý talent a touha zkoušet triky, pořiďte mu freestyle koloběžku.

3 pravidla správné jízdy na koloběžce

  1. Zásadní je dobře nastavit konstrukci. Řidítka dejte do výše kyčelního kloubu, úchop řidítek by měl odpovídat šíři ramen.
  2. Při jízdě se vždy dívejte dopředu, ruce držte natažené, stojnou nohu mějte mírně pokrčenou v koleni.
  3. Odrážejte se výhradně prstovou částí chodidla a po cca 6 až 7 odrazech střídejte nohy, abyste jednu extrémně nezatížili.

Related posts