You are here
Vybíráme podprsenku: která by ve vašem šatníku neměla chybět?   

Vybíráme podprsenku: která by ve vašem šatníku neměla chybět?

Každá žena by ve svém šatníku měla mít alespoň tři podprsenky, pohodlnou na běžné nošení, sportovní a samozřejmě jednu sexy pro speciální příležitosti. Pokud se jich ve vašem šatníku nachází víc, ale jsou zaprané a vylézají z nich kostice, je na čase udělat čistku a pořídit si něco nového.

Největší oříšek je správně odhadnout velikost ňader. I když si většina žen myslí, že svou velikost zná, v mnoha případech se mýlí. Na nákupy si proto udělejte čas, ať se v kabince nemusíte stresovat a můžete v klidu vybírat. Padnoucí podprsenka totiž vykouzlí krásný dekolt a uleví bolavým zádům.

Obvod musí být o 5-10 cm menší

Vezměte si krejčovský metr a změřte si obvod hrudníku těsně pod ňadry. Naměřila jste si 80 cm? Pak volte obvod o něco menší, ideálně 75 – obvod vám nesmí být volný, protože podprsenka se po čase ještě trochu roztáhne.

Necpěte se do malých košíčků

I když chcete mít krásná, plná ňadra, těsným košíčkem toho nedocílíte – akorát prsa nehezky rozdvojíte. Vezměte si takový košíček, do kterého se vám ňadra vejdou. Oblečte si tričko a podívejte se, jestli se vám nevytvořil varhánek, boule či jiný divný útvar. Mrkněte se i na tvar prsou. Líbí se vám? Pokud ne, vyberte si jiný střih podprsenky, někomu sluší bardotky, někomu klasické push-upky jiným ženám zase dělají hezká ňadra braletky – svůj střih si zkrátka musíte najít!

Pokud má podprsenka kostici, vyzkoušejte, že přesně přiléhá, nikde netlačí a končí až u podpažní jamky. Není tomu tak a po sundání máte podprsenku pod ňadry obtisknutou? Pak si vezměte větší košíček.

Základní tělocvik

Podívejte se do zrcadla a zvedněte ruce na hlavu.  To, že vám košíčky nesedí a potřebujete větší, zjistíte, když vám ňadra vylezou ze spodu. Prohlédněte si vzhled i ze strany – je podprsenka rovně, nejsou prsa níž? Pokud ano, zvolte menší obvod a utáhněte ramínka. Ta by se neměla zařezávat, ani být příliš volná – úplně úzká ramínka se nehodí ani majitelkám menších ňader!

Sportovní podprsenka je taky věda

U sportovních podprsenek je výběr trošku odlišný. Kromě klasického číslování se setkáváme i s označením S, M, L a důležitým parametrem je i stupeň zátěže, od lehčí až po extrémní. Zamyslete se tedy, který sport budete primárně vykonávat – na jógu vám stačí lehčí zátěž než třeba na aerobik.  A pak už začněte zkoušet. Ňadra musí držet jak přikovaná, ale podprsenka vás nesmí dusit ani tlačit. Vyzkoušejte si více střihů, i když se vám napohled nezdají – co nevyzkoušíte, nepoznáte.

I se sportovní podprsenkou je potřeba si v kabince zaskákat, zhluboka se nadechnout, udělat si menší tělocvik, ať víte, že vás podrží. Zaměřte se na ramínka, jestli jsou dostatečně široká, netlačí a dají se případně regulovat. Důležitým rozdílem oproti normální podprsence je i materiál. Ten musí odvádět pot a dýchat, aby pokožka netrpěla.

Sexy prádlo není napořád

U sexy prádla musíme myslet na to, že není vhodné ho nosit pořád. Často se vyrábí z materiálů, které nejsou pro dlouhodobé nošení vhodné. Na druhou stranu si ale nemusíte tolik lámat hlavu s tím, jestli je všechno ťip ťop. Sluší vám a líbí se vám? To je důležité.

Related posts