You are here
Vyzkoušeli jsme za vás: Bezdotykový teploměr  

Vyzkoušeli jsme za vás: Bezdotykový teploměr

Chybí ve vaší domácnosti teploměr? Pak začněte přemýšlet, jaký pořídit. Ve chvíli, kdy některý člen rodiny leží už doma v horečkách, je pozdě běžet do lékárny.

Vždy byste si měli nejprve ujasnit, k čemu všemu můžete teploměr doma potřebovat a jaké funkce by proto měl mít. Tentokrát jsme pro vás  univerzální bezdotykový teploměr-otestovali novinku  TrueLife Care Q7, který umí změřit nejen tělesnou teplotu lidí a zvířat, ale i teplotu tekutin a okolního prostředí.

Naměříte s ním tělesnou teplotu batoleti, teplotu vody ve vaničce a obstojí i ve zkoušce uživatelské jednoduchosti a čitelnosti displeje – klidně ho svěřte prarodičům. Zabodoval v přednosti, rychlosti a odolnosti.

Výsledek do jedné sekundy

Skvělou funkcí je paměť, kterou oceníte například v případě nemoci, kdy chcete znát vývoj tělesné teploty. V paměti teploměru se automaticky ukládají výsledky posledních 32 měření. Praktický je čtyři centimetry velký přehledný podsvícený LCD displej, na kterém si teplotu bez problému přečte i dědeček s babičkou.

Teploměr TrueLife Care Q7 využívá technologické novinky zpětného rozboru infračerveného paprsku. Díky tomu je dosahováno výjimečně přesných a rychlých výsledků měření. Teploměr stačí přiblížit na 5 až 8 centimetrů k předmětu měření a do jedné sekundy znáte výsledek. My jsme ho využili při měření teploty spícího miminka a zabodoval. Zvládli jsme s ním načíst a zkontrolovat hodnoty bez potřeby rozsvícení světla v pokoji, které by malého pacienta probudilo.

Měření lze provést stisknutím jediného tlačítka. Teploměr se automaticky zapne a zobrazí výsledek měření. Při nečinnosti se opět automaticky vypne. Díky rozložení tlačítek a intuitivnímu menu vám pro veškeré nastavení stačí jeden prst.

Bonusovou funkcí je automatická zvuková signalizace zvýšené teploty (hodnotu zvýšené teploty můžete nastavit dle potřeby – jinou pro děti, dospělé, pro domácí mazlíčky). Díky úsporné technologii garantuje výrobce až 40 000 měření na jednu tužkovou baterii (typ AA) a vzhledem k unikátnímu rozsahu měření 0 – 100 °C lze bezkontaktním teploměrem TrueLife Care Q7 měřit, na co si vzpomenete. Fantazii se meze nekladou.

Podrobné informace najdete na www.truelifecare.cz, kde si lze teploměr také objednat.

O teploměru přehledně:

  • Změří teplotu během jedné sekundy,
  • Uchovává historii měření.
  • Hlavně maminky ocení, že lze teploměr využívat pro různá měření. Vedle tělesné teploty s ním změří například teplotu koupele, jídla, nápojů…
  • Rychle změří teplotu i u spícího dítěte, aniž by byl narušen jeho spánek.
  • Není nutná spolupráce pacienta. Teploměr tak využijí i ti, kdo pečují o nepohyblivé příbuzné.
  • Praktická je vysoká životnost baterií – jejich kapacita vystačí až na 40 tisíc měření.
  • Velký a podsvícený displej je i pro starší osobu dobře čitelný a použití teploměru je maximálně snadné.

Related posts