You are here
Zakuste neopakovatelnou zimní dovolenou na lyžích ve Francii   

Zakuste neopakovatelnou zimní dovolenou na lyžích ve Francii

Francouzská lyžařská střediska jsou v současné době nejoblíbenějším místem pro trávení zimní dovolené v období od prosince do konce dubna. Lákají velkou rozlohou, širokými sjezdovkami, perfektním servisem, moderními lanovkami i pěkným počasím. Ubytovat se přitom můžete přímo na svahu nebo v malebných horských chatkách v blízkém okolí. Jedinou nevýhodou je vzdálenost a tu snadno překonáte se spolehlivou autobusovou dopravou. Kam vyrazit?

Začněte si užívat zimní dovolenou už po cestě

U mnohahodinových cest autobusem je důležité pohodlí, které vám poskytnou luxusní autobusy s moderním vybavením. Nabízí větší prostor pro nohy, moderní vybavení sedaček s bezpečnostními pásy a řidiči většinou poskytnou i občerstvení, takže se nemusíte starat o svačinu. K dispozici bývá také wi-fi, deky nebo promítání různých filmů během jízdy. Dokonce i samotná cesta může být stejně příjemná jako lyžování ve Francii. Navíc cesta autem je vždy rizikem, hlavním nebezpečím je únava.

Lyžařská střediska z Francie mají dobrou pověst oprávněně

Francouzské Alpy se konkurence bát nemusí. Takové prostředí a příležitosti, jaké poskytují francouzská lyžařská střediska, nikde jinde nenajdete. Velkou výhodou je také chutná francouzská kuchyně, kdy nechybí ani oblíbené značky luxusních vín. Byla navržena tak, aby uspokojila i ty nejnáročnější návštěvníky a dopřála jim nezapomenutelné lyžování Francie. V posledních letech byly také znatelně zrekonstruované lanovky a další středisková vybavení. Přírodního sněhu zde bývá vždycky dostatek a na většině území je většinou slunečno. K populárním patří lyžařský komplex Les 2 Alpes, nachází se na pomezí severních a jižních Alp. Se svými 220 km sjezdovek vévodí francouzským resortům, a není proto divu, že sem lidé jezdí nejčastěji. Pro rodiny s dětmi je jako stvořeno Les Menuires.

V oblasti francouzských Alp je z čeho vybírat

Za návštěvu stojí jistě také středisko Tignes, které spadá mezi nejspolehlivější resorty, co se týče dostatku sněhu. Propojené sjezdovky v celkové délce 300 km nejsou však jeho jedinou předností. V oblasti Tří údolí je vyhlášené středisko Val Thorens, které je nejznámější, ale Courchevel je zase nejluxusnější lyžařskou obdobou St. Tropez. Najdete zde i šestihvězdičkové hotely a michelinské restaurace. Letovisko má dokonce vlastní letiště. Ať již budete středisko volit podle jakýchkoliv faktorů, vybírejte především srdcem, abyste na svoji zimní dovolenou vzpomínali s nadšením až do další návštěvy resortu.

 

Related posts