You are here
Zelený Zlonín: Staňte se i vy součástí projektu pasivních rodinných domů   

Zelený Zlonín: Staňte se i vy součástí projektu pasivních rodinných domů

V dnešní době si čím dál více lidí uvědomuje, že pokud chceme, aby nám naše planeta vydržela v dobrém stavu, musíme se o ni starat. Především bychom měli trochu šetřit, nezatěžovat ji a nechtít z ní vytěžit maximum. Existuje mnoho způsobů, jak se na tom může podílet běžný člověk. Jedním z nich je například ekologické bydlení.

Pasivní domy jsou hitem posledních let, což si dobře uvědomují i developeři. Například u Prahy vzniká svým rozsahem jedinečný projekt zaměřený právě na pasivní bydlení. Jmenuje se Zelený Zlonín, jako lokalita byla totiž vybrána obec Zlonín nacházející 7 km severozápadně od Prahy. V průběhu 3 let zde má vzniknout přes 100 pasivních domů s extrémně nízkými náklady na energie. Tyto pasivní rodinné domy u Prahy vám uspoří až 90 % nákladů na energie, zajistí stálý přívod čerstvého vzduchu a antialergenní prostředí.

Inteligentní ovládání i fotovoltaická elektrárna

Pasivní domy Praha jsou vybavené, a to včetně podlahových krytin a inteligentního ovládání. Mají také inteligentní vzduchotechniku s rekuperací a hybridní fotovoltaickou elektrárnu. Hybridní princip znamená, že nespotřebovaná energie se ukládá do akumulátorů a večer, když všichni přijdou domů, se použije.

Kolik to všechno stojí?

Po ekologickém bydlení touží mnozí. Většina lidí se ovšem bojí vysokých cen. Je pravda, že pasivní domy jsou dražší než ty „obyčejné“. Musíte však přemýšlet nad tím, že uspoříte při provozu takového domu. Kromě toho je možné získat příspěvek ve výši až 450 000 Kč v rámci dotace Nová zelená úsporám. Autoři projektu vám pomohou podat žádost zcela zdarma.

Pro zájemce o pasivní bydlení jsou navíc připojeny další bonusy. Při zakoupení domu do konce roku 2019 jde například o internetové připojení na rok zdarma. Volných domů ovšem ubývá. O energeticky úsporné bydlení je zájem.

Related posts