You are here
Získejte perfektní úsměv díky zubním implantátům  

Získejte perfektní úsměv díky zubním implantátům

Zdravé a krásné zuby jsou vizitkou každého člověka. Nejenže mají zuby zásadní a nenahraditelnou funkci při zpracování potravy a při artikulaci, ale v neposlední řadě také významně ovlivňují vzhled obličeje a výraz tváře. Zuby si jednoduše zaslouží velkou pozornost.

Chybějící zub nebo více zubů dokáže negativně ovlivnit celkový vzhled. S chybějícími zuby se však nemusíte naučit žít, návštěva stomatologa a zubní implantát se postará o perfektní výsledek.

Kdy zvolit zubní implantát?

V případě, že vám v dásni zůstal zdravý kořen zubu, je na něj možné umístit korunku nebo můstek. Pokud ale kořen chybí, je na místě zubní implantát. Náhrada zubů v podobě zubního implantátu je v současné době velmi rozšířenou metodou. Vzhledem k tomu, že se v případě zubního implantátu vsazuje do čelisti kořen i můstek, není po zákroku pacient omezen, jako je tomu u provizorních zubních náhrad.

Plnohodnotná náhrada zubu

Zubní implantát se skládá z titanového kořene a keramické korunky. Titanový kořen se vsazuje na místo, kde dříve seděl kořen zubu. Po jeho umístění na něj nasedá keramická korunka. Výsledek je funkčně i esteticky k nerozeznání od pravého zubu.

Nenáročný zákrok

V rukou zkušeného stomatologa s moderním vybavením se v případě zubního implantátu jedná o nenáročný zákrok. Pokud uvažujete o implementaci zubního implantátu, první krok vede ke stomatologovi, který vypracuje léčebný plán. Poté následuje faktická implantace a zhruba po dvou měsících nasazení korunky.

Jak se zavádí zubní implantát?

Zákrok probíhá v lokální anestezii, po zavedení implantátu do kosti a jeho zahojení následuje nasazení korunky.

Lokální anestezie

Na klinice Mediestetik se používá dvou až třífázová aplikace anestezie. Nejprve se ošetřované místo pokryje speciálním anestetickým sprejem, který jej znecitliví a poté je možné bezbolestně aplikovat klasickou lokální anestezii. Možné je využít také tzv. analgosedaci, což znamená, že je pacientovi před zákrokem podaný medikament, který ho uklidní. Pacient tak není ve stresu a necítí žádnou bolest.

Zavedení implantátu

Na místě, kde chybí zub, se vyvrtá do čelistní kosti otvor, do nějž se zavede titanový implantát, který nahrazuje kořen zubu. Poté je operační rána nad implantátem zašita. Titan patří mezi materiály bez chuti a je bez komplikací přijímaný lidským tělem bez nežádoucích alergických reakcí. Zhojení implantátu trvá zhruba 8 týdnů.

Nasazení korunky

Po zhojení implantátu přichází na řadu nasazení korunky. Perfektní úsměv se neobejde bez krásných a zdravých zubů. Zubní implantáty dokáží vyřešit neestetický problém s chybějícím zubem a vy se opět můžete smát stejně jako dříve. Na klinice Mediestetik se o vás postarají zkušení stomatologové, kteří navrátí krásu vašemu úsměvu.

Related posts